Во прв ред

Уште 2 дена до најголемиот рок концерт ова лето во Битола !

Уште два дена не делат до најголемиот рок спектакл ова во лето во Битола. Како што сите знаат, култниот босански хард рок состав „Дивље јагоде“ во среда (21.07) ќе одржи концерт на Ракометното игралиште во Битола. Најголемите хитови на бендот ќе ги изведат вокалите Тони Јанковиќ и Ливио Берак, тапанарот Емил Крањиќ, Испан Андраш - бас-гитара, Дамјан Деуриќ - клавијатури, Теодора Влаховиќ како придружен вокал а се разбира предводени од легендарниот Сеад Липовача - Зеле. Вратите за публиката се отвораат во 20 часот, а…

Концерт на Македонска филхармонија и „Архангел“ во Градски парк

На 26-ти јули (понеделник) се најавува новото издание на „Филхармонија на отворено“ во Градскиот парк во Скопје. Во рамки на овој уникатен проект ќе биде изведена музиката на култниот македонски бенд „Архангел“ во автентична оркестрација на Џијан Емин, кој воедно е и диригентот на концертот. Ова е ретка можност да се чујат безвременските песни на еден од најзначајните македонски бендови во изведба на Македонската филхармонија и фронтменот на „Архангел“ - Ристо Вртев. Влезот е слободен, а почетокот е најавен во 21…

Реља го прослави раѓањето на втората ќерка со концерт во Битола (Видео)

Во организација на ноќниот клуб „Расчекор“ и ноќниот клуб „Clique“, вчера вечер на Ракометното игралиште во Битола свој концерт одржа популарниот српски пејач Реља Поповиќ. И покрај обилните врнежи на почетокот на концертот, сепак имаше рекордна посетеност пред се од помладата публика. Атмосферата пред настапот на Реља ја загреваше DJ Chicko, а се разбира кулуминација на забавата беше појавување на Реља на сцената со хитот „Само јако“. А потоа следуваа „Медуза“, „Марија“, „Ми амор“, „Такви као ја“, „Made in Balkan“,…

Вера Љубојна: Ве чекаме на голем концерт за 20-от роденден на „Љубојна“ (Видео)

Еден од најреномираните македонски етно-бендови „Љубојна“, големиот јубилеј 20 години на сцената ќе го прослави онака како што најдобро знае – со концерт. „Љубојна“ и пријателите на 20-ти јули ќе одржи концерт на Ракометното игралиште во Битола со почеток во 21 часот. „20-ти јули, 21 часот на Ракометно игралиште во Битола, Ве чекаме на голем концерт за 20-от роденден на „Љубојна“. Наштимајте гласови и насмевки. Набавете билети навреме и дојдете заедно да запееме. Love you !“ - порача Вера во видео пораката до публиката.…

„Ван Гог“ ќе одржат концерти во античките театри во Охрид и Битола

Авалон продукција го најавува својот последен календарски проект за оваа сезона во преубавите Охрид и Битола и во уште поубавите антички театри, во коишто со особено задоволство настапуваат сите артисти што Авалон ги носи таму. Па така, за прв пат во својата кариера, сигурно во моментов најголемиот и најквалитетен рок бенд на балканските простори „Ван Гог“, ќе одржи свој концерт во античкиот театар на 6-ти август со почеток во 22 часот, а утредента, на 7-ми август, бендот ќе настапи во Хераклеа во Битола и ќе го…
www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com