Предконцертно Стинг доби дрес од Вардар – ракометарите кои станаа европски шампиони

Пред вечерашниот концерт на музичка ѕвезда Стинг во Скопје, кој за десетина минути ќе започне на Градскиот стадион во Скопје, сопственикот на Авалон продукција Бобан Милошевски му врачи дрес од Вардар на музичарот, по големата победа на ракометарите кои станаа европски шампиони.

“Првата честитка за ВАРДАР од СТИНГ лично – од бекстејџ, минута по завршување на мечот! Го чувавме дресов до крај! Ајде сега сите на Градски! Фото на годината, чиста историја”, напиша тој под објавената фотографија на фан страната на Авалон продукција.

Повеќе на Музика24...