Во прв ред

Со рекорден број на посетители заокружен овогодинешниот Late Night Shopping во Скопје Сити Мол

Најголемото дводневно шопинг искуство, кое беше реализирано на 3-ти и 4-ти јули, го доживеаа сите посетители на најголемиот шопинг центар во Македонија, Скопје Сити Мол. Веќе дел од традицијата на молот, Late Night Shopping искуството оваа година беше збогатено со многу музика, многу забава, модна ревија, Style Hunting со најпознатите македонски модни блогерки и многу дополнителни активности и изненадувања.

Late Night ShoppingПреполниот трговски беше доказ дека посетителите уживаа во забавата со звуците на Азафран микс, Давид Темелков, ConTru DJ, Тумбао Салса Бенд, Sound Messengers и многу други DJ со нивни сетови, придружени со попусти на омилените парчиња од брендовите во Скопје Сити Мол.

Late Night Shopping Late Night Shopping Late Night ShoppingЗабава за сечиј вкус и секоја возраст. Не беа заборавени ни најмалите кои уживаа во работилницата на мали дизајнери заедно со меѓународниот институт за мода “Изет Цури”. Ова беше настан од светски размери кој не се пропушта. Уште еден во низата на успешни настани на Skopje City Mall, кој докажува дека светските модни трендови се возможни и кај нас.

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: