Во прв ред

Sublinear во живо на Канал 103

Во недела, 22-ри ноември со почеток во 22 часот, во најновото продолжение на радио сериалот “Ако никој не свири”, ова недела во глувата соба на Канал 103 ќе настапи Sublinear. Sublinear е соло проект на музичкиот продуцент Младен Павлески чиј амбиентален музички стил се фокусира на пространи атмосфери, електрични беспилотни гитарски призвуци и наноси на урбани звуци. Неговата музичка игра е смирувачка палета на извајаниот микро-простор и мрачни амбиенти облеани со електронски пејсажи.

Sublinear_Kanal103_nastapНеговото деби издание Otpic EP се појави неодамна во издание на Критика и е достапно за слободно превземање со клик на следниот линк: Otpic EP. Концертот може да се следи и online преку интернет: kanal103.com.mk.

Подготви: Андреја Андреевиќ

Можеби ќе ве интересира: