World Music

Погледнете: Британската поп пејачка Адел се трансформираше во…?!

Додека сите со нетрпение го очекуваме новиот албум на Адел, познатата британска пејачка деновиве докажа дека освен пеење, ја бидува и за маскирање. Имено, за својот 27-ми роденден, на 5-ти мај таа го направи токму тоа – стави големи очила и брада и се трансформираше во својот идол од детството, Џорџ Мајкл. Таа дури и ги имитирала познатите движења на Мајкл пред камера и објави неколку фотографии на социјалните мрежи.

Adele_transformacija

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: