World Music

Адел со предбрачен договор пред венчавка

Изгледа дека Адел се погрижила за својата финансиска сигурност потпишувајќи предбрачен договор со Рич Пол, со кого неодамна се омажи во тајност. Имено, веста за венчавката на британската ѕвезда и американскиот спортски агент протече во ноември, по неколкумесечни шпекулации за тоа како се венчале. Таа ја откри добро чуваната тајна на настапот на нејзиниот пријател комичар Алан Кар. Адел споделипред целата публика дека неодамна се омажила.

Нејзините блиски пријатели, пишува таа за Дејли Мејл, откриле дека тие се клучните и ја советувале да ги преземе сите мерки на претпазливост за да ги заштити нејзините многу импресивни средства. Селебрити Нет Ворт неодамна објави дека нејзиното богатство се проценува на нешто повеќе од 200 милиони евра. Имено, според нивните податоци, Адел заработила речиси 30 милиони евра само со продажба на четири албуми. Но, најголемиот дел од нејзиното богатство оваа година доаѓа од концертот во Лас Вегас. Имено, според проценките, Адел за секој свој настап во „градот на гревот“ заработила околу 1,8 милиони евра бруто, со што се ставила на тронот на најплатен изведувач во историјата на Вегас.

Поп-ѕвездата има и неколку имоти кои се многу вредни, меѓу кои имот вреден 10 милиони евра во Западен Сасекс и куќа во Лондон чија вредност се проценува на речиси 13 милиони евра. А според Architectural Digest, таа поседува дури 4 вили во Беверли Хилс, а една од нив е поранешната резиденција на познатиот Силвестер Сталоне, која ја платила дури 53 милиони евра. Дополнително инвестирала во реновирање, но наводно ја задржала легендарната статуа на Роки на едниот крај од базенот.

Деталите за предбрачниот договор се уште не се познати, но се чини дека Адел ја научи лекцијата по раскинувањето на првиот брак со Сајмон Конецки, со кого официјално го подели својот имот во 2021 година. Тогаш мораше да подели речиси половина од нејзиното богатство со бившиот сопруг.

Можеби ќе ве интересира: