World Music

Бијонсе го објави новиот сингл „Break My Soul“ (Видео)

Бијонсе го објави новиот сингл „Break My Soul“. 40-годишната мегаѕвезда ја објави својата прва песна од нејзиниот претстоен албум „Renaissance“ во понеделникот вечерта.

Таа треба да го објави својот нов албум на 29-ти јули, а се верува дека првиот албум по „Lemonade“ од 2016 година ќе се објави во повеќе делови. Минатото лето, таа им даде на фановите навестување за тоа што ќе дојде од нејзиниот нов материјал и вети дека ќе ги „крши правилата што треба да се прекршат“.

Со целата изолација и неправда во изминатата година, мислам дека сите сме подготвени да избегаме, да патуваме, да сакаме и повторно да се смееме. Чувствувам дека се појавува ренесанса и сакам да бидам дел од негувањето на тоа бегство на кој било можен начин. Ги платив моите даноци и го следев секое правило со децении, па сега можам да ги прекршам правилата што треба да се прекршат. Мојата желба за иднината е да продолжам да правам се што сите мислат дека не можам да направам. – изјави тогаш бијонсе.

Во меѓувреме, Бијонсе е на насловната страница на јулското издание на британскиот „Вог“.

Можеби ќе ве интересира: