World Music

Били Ајлиш призна дека е квир

Били Ајлиш официјално призна она што можеше да се претпостави по едно од неодамнешните интервјуа.

„Јас сум квир“, изјави Били за Variety за време на дружење на црвениот тепих.

„Зарем не беше очигледно“, праша пејачката, алудирајќи на споменатото интервју. И тогаш 21-годишната девојка изјави дека физички ја привлекуваат жени.

„Но, тие исто така ме плашат со нивната убавина и нивното присуство“, додаде таа тогаш. Дополнувањето пристигна.

„Го правам ова долго време и едноставно не сум зборувала за тоа. За мене е возбудливо, бидејќи претпоставувам дека луѓето не знаеле, па затоа е одлично што знаат сега. Јас сум за девојки“, додава Били.

Во текот на годините Ајлиш излегуваше со неколку различни партнери, меѓу кои и раперот Брендон Адамс. Таа претходно се забавуваше со Џеси Радерфорд, кој е 11 години постар од неа. Тие раскинаа во мај.

Можеби ќе ве интересира: