World Music

Шер има 40 години помлад партнер, па советува: Заборавете ги младите, престари сме

Таа беше искрена за едната работа што сите жени треба да ја направат еднаш во животот за време на епизодата од „Chicken Soup Date“ со водителката Амелија Димолденберг.

„Да се ​​забавуваш со помлад маж“, советува таа.

Шер, која е во врска со 37-годишниот Александар Едвардс, дополнително се отвори за нејзината неочекувана романса со извршниот музички директор, откривајќи дека нивната романса била предизвикана поради СМС пораки. Отидов во Швајцарија, а тој ми пиша „Каде одиш?“, објасни добитничката на Греми.

„Му реков: „Одам во Швајцарија. Малку сум уморна“, а тој ми напиша: „Па, одмори, душо.“ Додала дека никогаш немала намера да се заљуби во некој 40 години помлад од неа.

„Им реков на моите пријателки, не се заљубувајте во помлад човек, премногу сме стари. И не се заљубувајте преку порака“, објасни таа. Таа откри дека Едвардс ѝ купил прстен што таа „го носи цело време“.

Двојката се запознале на модната недела во Париз во есента 2022 година и кликнале по „околу 15 минути“. Тие, наводно, раскинале во мај, но се чини дека повторно се смириле неколку месеци подоцна. По нивната обновена романса, извор изјави за Page Six дека пејачката „само сака да биде среќна“.

Можеби ќе ве интересира: