World Music

Дуа Липа стана сингл

Дуа Липа потврди дека се забавувала со Ромен, бившиот на Рита Ора, уште во март кога беа фотографирани како одат дома заедно од ревијата на Сен Лоран на модната недела во Париз, пишува The Sun.

„Дуа и Ромен се разделија по љубовното лето“, вели изворот, додавајќи дека пејачката сака да се фокусира исклучиво на својата музика кога ќе го објави третиот албум.

„Роман ја сметаше Дуа за работохолик, но таа нема да забави за ништо и за никого“, продолжи изворот. Сега веќе поранешниот пар последен пат бил виден минатата недела кога им се придружи братот на Дуа Липа, Џин Дуа Липа еднаш објасни како нејзиниот следен албум ќе биде „навистина личен“.

„Тоа се различните чувства и емоции што ги имав кога бев сингл. Исто така, тоа е разбирање. Разберете што сакате, што ви треба и што заслужувате. Тоа започнува од фазата на разбирање на онаа кога сте слободни до потенцијално нова врска. Потоа, тука се оние рани денови кога ќе ја видите вистината зад некого – без разлика дали е вистински или не. Или кои се тие“, откри пејачката.

За потсетување, Дуа Липа се прослави со својот деби албум „Dua Lipa“ и последниот албум „Future Nostalgia“.

Можеби ќе ве интересира: