World Music

Енрике Иглесијас наполни 40 години

Енрике Иглесијас влегува во петтата деценија од животот. Популарниот пејач вчера го прослави својот 40-ти роденден. Шпанскиот заводник ја започна својата музичка кариера кон средината на 90-тите години, под името Енрике Мартинез. Меѓу најпознатите хитови на Иглесијас: “Hero”, “Bailamos”, “Bailando”, “Escape”, “Takin’ Back My Love” и “Tonight (I’m Lovin’ You)”. Музичкиот талент Енрике очигледно го наследил од својот познат татко Хулио Иглесијас.

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: