World Music

Страста на Џастин Бибер кон пишувањето го ослободува од напнатоста (Фото)

На корицата на новиот број на списанието “Херој” се појави Џастин Бибер. Овој пат контроверзниот канадски изведувач беше “героизиран” од прочуениот фотограф Еди Слим. Бибер не самошто стана лице на корицата, но и сними фотосесија за британското списание. На црно-белите фотографии е запечатен, засрамен, уморен и исплашен млад човек, а не самоуверена ѕвезда и идол на милиони тинејџери од целиот свет.

Justin Bieber Justin BieberВо интервјуто Бибер раскажува за својата нова страст кон пишувањето, која му помага да се ослободи од напнатоста. Тој не открива и вести околу последниот албум. Џастин признава дека е прилично нервозни поради вниманието кон него.

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: