World Music

Корејскиот поп бенд „БТС“ се враќа во САД со концерти

Јужнокорејскиот бој-бенд „БТС“ ќе се врати во САД за серија концерти во Лас Вегас во април, објави нивната агенција во средата. Концертите, дел од нивната турнеја “Permission to Dance on Stage” што ја поремети пандемијата, ќе се одржат на 8-ми, 9-ти,15-ти и 16-ти април.

Последниот настап ќе се емитува во живо, се наведува во соопштението на „Бит хит мјузик“.

Можеби ќе ве интересира: