World Music

Мадона ќе одржи концерт на една од најславните плажи на светот

„Бразил, доаѓам наскоро“, рече хит-пејачката на Material Girl и Vogue во видеото претходно оваа недела. Локалната хотелска индустрија ја поздрави најавата. „Новогодишната ноќ пристигна рано“, рече во интервјуто шефот на синдикатот на хотели во Рио, Алфредо Лопес, објаснувајќи дека исполнетоста на хотелите во делови од градот со најголем број туристи може да достигне 100 отсто пред концертот.

Колумнистот Лауро Жардим од весникот О Глобо овој месец изјави дека концертот е закажан за 4 мај, датум што се уште не е потврден ниту од властите, ниту од 65-годишната пејачка. Минатите бесплатни концерти на Копакабана, кои привлекоа милиони обожаватели, ги вклучија Ролинг Стоунс, Род Стјуарт и Лени Кравиц.

Мадона ја започна својата турнеја Celebration минатиот октомври.

Можеби ќе ве интересира: