World Music

Мадона ја започна европската турнеја со спектакуларен концерт во Германија

Со голем спектакуларен концерт, вчера вечер во Келн, Германија светски познатата поп дива Мадона ја започна европската турнеја. Оваа, десетта по ред турнеја, е насловена “Rebel Heart” исто како и актуелниот, тринаесетти по ред студиски албум, кој официјално излезе во март годинава. Во целосно распродадената арена “Ланексес” , Мадона покрај новите хитови како “Iconic”, со кој го отвори концертот, “Holy Water” и “Bitch I’m Madonna” пееше и дел од старите хитови кои долго време не ги изведувала во живо.

Подготви: Редакција на Музика24

Можеби ќе ве интересира: