World Music

Наскоро документарец за Ејми Вајнхаус

Документарецот за трагично загинатата поп пејачка Ејми Вајнхаус конечно ќе ја здогледа светлината во јули оваа година.

“Ејми има толку многу содржини кој не се објавени меѓу кој и композиции кој треба да се промовираат”, изјави еден од блиските на Ејми Вајнхаус. Филмот го режираше Асиф Кападиа кој е еден од добитниците на Bafta кој лично потенцираше за големината на овој проект.

Да потсетиме една од најеминтните музички имиња почина во 2011 година поради труење од алкохол.

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: