World Music

Објавен новиот албум на „АББА“: Слушнете ги 5-те нови песни !

Дојде 5-ти ноември, денот кога излегува новиот албум на „АББА“ наречен „Voyage. По песните „I Still Have Faith In You“, „Don’t Shut Me Dowm“ и „Just A Notion“, на YouTube каналот на познатиот бенд беа објавени нови песни, поточно „When You Danced With Me“, Little Things“, „I Can Be That Woman“, „Keep An Eye On Dan“ и „Bumblebee“.

Следната година е најавена холографската турнеја на славната шведска четворка, а по истата групата и официјално ќе се повлече.

Никогаш не реков дека „АББА“ никогаш повеќе нема да се повтори. Но сега можам да ви кажам: тоа е тоа. – изјави Бени Андерсон.

Можеби ќе ве интересира:

Се вчитува....