World Music

Познатата пејачка Адел се разведува, со сопругот ќе поделат 190 милиони долари

Светската музичка ѕвезда Адел конечно го добила решението за развод. Мегапопуларната пејачка со ангелски глас се разведува од сопругот Симон Конецки со кого има син. Популарниот пар уште во април во 2019-та година објави дека веќе не се заедно, пет месеци подоцна Адел поднесе документи за развод.

Условите за разводот Симон и Адел ги договорале се до 15-ти јануари годинава. Но, разводот се уште не е завршен, се чека потписот од судијата. Двајцата се потпишале дека богатсвото од 190 милиони долари стекнато во бракот ќе биде поделено на две половини.

Адел и Симон врската ја започнаа во 2011 година, една година подоцна станаа родители на синот Анџело Адкинс, во 2016-та тие двајца тајно се венчаа. Мегапопуларната пејачка од објавата на крахот на љубовта ослебела цели 45 килограми. Медимите сега шпекулираат дека Адел е во врска со светски познатиот рапер Скеп.

Можеби ќе ве интересира: