World Music

Раперот 50 Cent му го остварил сонот на својот син (Фото+Видео)

Раперот 50 Cent го израдувал својот син со прескап подарок. Неговиот син Џексон толку многу сака да си игра, што посакал цела продавница со играчки, бидејќи не можел да се одлучи која најмногу ја сака, но не се надевал дека желбата ќе му се исполни.

Познатиот рапер платил 100.000 долари за продавницата за играчки на неколку часа да ја затвори својата врата за останатите купувачи за син му да може да си го одбере подарокот што го сака.

https://www.instagram.com/p/B6U0OUwHM1V/?utm_source=ig_embed

“Кога барав цела продавница за Божиќ не ни сонував дека желбата навистина ќе ми се исполни. Благодарам татенце! Најдобар Божиќ досега”, напишала поранешната сопруга на раперот, Дафне на инстаграм-профилот на малиот Џексон.

https://www.instagram.com/p/B6U2f1lHgpY/

Можеби ќе ве интересира: