World Music

Robbie Williams им ја честиташе Новата 2015-та на своите фанови (Фото)

Популарниот и светски познат поп пејач Роби Вилијамс се придружи кон многуте честитки и тој на свој соодветен начин им ја честиташе Новата година на сите свои фанови низ целиот свет, како и на својата верна публика. Погледнете што Роби напиша во својата честитка.

Robbie Williams

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: