World Music

Шакира има нов и провокативен спот (Фото+Видео)

Шакира уште еднаш ги почести своите обожаватели и следачи на Инстаграм, со слика од себеси во црн костим што ги истакнува нејзините облини. Се работи за извадок од видеоспотот на колумбиската пејачка, која е среде петтото десетлетие од својот живот, за новата нејзина песна „Te Felicito“. Спотот беше официјално објавен деновиве.

За електро-поп синглот, Шакира ги здружи силите со латино пејачот Раув Алехандро, а спотот е снимен во Барселона, Шпанија. Приказната ја следи поп-ѕвездата која го оживува љубовникот-робот (Алехандро).

Можеби ќе ве интересира: