World Music

Супермоделот Хајди Клум сними песна со раперот Снуп Догг

Супермоделот Хајди Клум сними песна со раперот Снуп Догг. Имено 48-годишната манекенка го контактирала раперот за идејата, истакнувајќи дека еден од нејзините соништа е да се занимава со музика.

Јас сум голем обожавател на Снуп Догг и сфатив дека треба да одам на големо или да си одам дома. Контактирав со него за идејата и на мое изненадување и задоволство, тој ме покани да дојдам во неговото студио. Сакам песна што ги тера луѓето да сакаат да танцуваат и да се забавуваат. а Снуп помогна токму во тоа. – изјави клум.

Траката, насловена како „Chai Tea with Heidi “, го содржи рапот на Снуп во стиховите и Хајди која го пее рефренот, кој е преземен од синглот на Род Стјуарт, „Baby Jane“ од 1983 година. Песната ќе се користи и како насловна музика за нејзината натпреварувачка реалити серија, „German’s Next Top Model“.

Кога разговаравме за насловната песна за претстојната сезона на „германскиот Следен топ модел“, ми беше предложено можеби да снимам своја песна оваа година. Сакам да излегувам од мојата комфорна зона и да се предизвикувам себеси. – додава клум.

Можеби ќе ве интересира:

Се вчитува....