World Music

Уапсен Украинецот кој се појави на сцената во текот на доделувањето на “Греми” наградите

Мажот кој се појави на сцената додека американската пејачка Адел ја примаше наградата “Греми” во неделата навечер е уапсен и ќе му се суди. Се работи за украинскиот ТВ водител, Виталиј Седиуку кој успеал да влезе на церемонијата без билет. Тој прошета по црвениот килим и седна до Џастин Тимберлејк и Џесика Бел. Тоа место беше наменето за Адамо Ливине од групата Maroon 5.

Кога Адел појде да ја преземе нејзината награда, Седиук дојде на сцената и рече “Чест е да се прими ваква награда. Те сакам Адел”.

Пејачката и актерка Џенифер Лопаез со раката му покажа да си оди, што тој и го направи. Обезбедувањето во бекстејџот го задржа Седиук, а потоа е уапсен. Ноќта ја поминал во затвор, а на суд ќе се појави наредниот месец.

Ова не е првпат овој Украинец да направи слична работа на големите случувања. Тој се обиде да го бакне актерот Вил Смит на премиерата на филмот “Men in Black 3”, а неговото цвеќе го одби пејачката Мадона.

Подготви: Редакција на Музика24

Можеби ќе ве интересира: