World Music

Вин Дизел ја објави својата втора песна (Аудио)

Филмската ѕвезда Вин Дизел паузата од снимање филмови ја искористи за создавање музика. Тој неодамна го објави својот втор сингл.

„Кога сите продукции се затворија, обожавателите ме поддржаа да ја истражувам мојата музичка страст. Навистина се чувствувам како да ги имам најдобрите обожаватели на светот. Звучи чудно, но оваа година да не беше како што беше, можеби никогаш немаше да можам да го сторам ова”, вели Дизел.

Се работи за темата „Days Are Gone”, која говори за тоа како сите се чувствуваме носталгично кога се сеќаваме на времето пред пандемијата.

„Сакав песната да зрачи со оптимизам и не е за пандемијата, но луѓето ќе се поистоветуваат со носталгичните елементи на песната“, додава Вин.

Можеби ќе ве интересира: