World Music

Вил Смит објави нова песна (Видео)

Вил направи пауза од својата музичка кариера откако ја објави песната „Get Lit“ во 2017 година. Пред тоа тој исто така имаше пауза од речиси 12 години по студискиот албум „Lost and Found“ објавен во 2005 година. Смит на својот Инстаграм профил сподели видео како свири дел од својата нова песна на пијано.

„За време на некои од најтемните моменти, музиката беше покрај мене – да ме подигне и да ми помогне да пораснам. Моја скромна желба е музиката да го направи истото за вас и да ви ја донесе сета радост и светлина што ја заслужувате“, напиша тој во описот на видеото.

Можеби ќе ве интересира: