Во прв ред

Легендарните „Црвена јабука“ со концерт во Битола

Еден од најголемите рок состави на Југославија, култнатата „Црвена јабука“ ќе одржи концерт во Битола. На 11-ти мај во Центарот за култура – Битола тие ќе ги изведат бројните хитови од четири децениската кариера и последниот албум „Нека нова јутра“.

Влезници преку продажната мрежа на www.kupikarta.com и Билетарата во ,,Центар за култура’’ – Битола.

Можеби ќе ве интересира: