World Music

Nicki Minaj го објави долгоочекуваниот петти студиски албум (Видео)

Кралицата на хип-хопот Nicki Minaj за нејзиниот 41. роденден на публиката и го подари долгоочекуваниот петти студиски албум „Pink Friday 2“, кое е продолжение на веќе култниот албум од 2010 година „Pink Friday“, кој ги промени правилата на музичката индустрија и ја круниса Nicki како една од најголемите хип-хоп ѕвезди на денешницата.

Покрај претходно објавените хит-синглови „Super Freaky Girl“, „Red Ruby Da Sleeze“ и „Last Time I Saw You“, албумот содржи вкупно 22 песни, вклучувајќи и соработки со најголемите рап имиња како Drake, Lil Wayne, Future, J. Cole и многу други.

„Ве сакам сите многу. Многу сум благодарна за годините на поддршка и љубов што ми ги дававте, иако понекогаш се чувствувам како да не го заслужив сето тоа. Како и да е, ветувам дека ќе Ви се допадне овој албум“, им порача Nicki на своите фанови.

Можеби ќе ве интересира: