Културо

Концерт по повод денот на вљубените во Македонска филхармонија

На 15 февруари, во Македонската филхармонијата ќе се одржи концертот „Љубов, страст – фламенко!”, кој традиционално се организира по повод Денот на вљубените. Ќе настапи една од најзначајните шпански фламенко пејачки, Марина Ередија.

Диригент е Кристијан Васкез од Венецуела, а на програмата се дела од Лорка, Де Фаља и Гинастера.

Можеби ќе ве интересира: