Светски познатата поп пејачка Пинк хоспитализирана во болница (Фото)

Поп ѕвездата Пинк била принудена да откаже неколку концерти во Австралија поради стомачен вирус, поради што дури два дена била примена во болница.

“Пинк ќе остане во болница еден ден за да и биде укажана помош и побрзо да се опорави”, пишува на Твитер.

Подготви: Редакција Музика24

Повеќе на Музика24...