Премиера

Младиот скопски бенд „Red18“ со видео спот за песната „Единствен“ го промовираат својот нов ЕП насловен „Игра“ (Видео)

Тие се „Red18“, како што и самите велат, млад скопски бенд. Се основаат во 2021-та година, а една година подоцна, ноември 2022-та, го издаваат свој прв албум „Red18’s Grit“. Членови на бендот се Елена Манева (вокал), Иван Димишков (тапани), Јован Чифлигароски (гитара), Павел Петковски (ритам гитара), Александар Коцевски (бас гитара).

„Нашиот концепт е да создаваме музика без жанровски да се определуваме“, велат за Музика24.

Во продолжение погледнете го видеото за песната „Единствен“, дел од новото ЕП на групата „Red18“ .

Edinstven e del od nasheto novo EP nasloveno “Igra”

Можеби ќе ве интересира: