Премиера

Тамара и Роберт Билбилов снимија дует (ВИДЕО)

Долгогодишните соработници и пријатели Тамара Тодевска и Роберт Билбилов денеска го промовираа својот дует „Светот е…“.  Песната е во продукција на Билбилов и неговата “Just RB Production“.

Во спотот кој е снимен за време на изолацијата се појавуваат двете деца на Тамара, Хана и Дарен, нејзината сестра Тијана Дапчевиќ и внукот Вук, како Катарина Ивановска, Васил Гарванлиев, Александар Тарабунов, Антониа Гиговска, Александра Јанева, Миа Костова и дел од децата од од серијата „Дајте музика“.

Можеби ќе ве интересира: