Tag : nov alvum etno pesni

Музика на кирилица

Боби Спасенцовски: Следната година издавам албум со песни во етно стил

Muzika24
Неодмана познатиот македонски фолк пејач и музичар Боби Спасенцовски при гостување во тв емисијата “Македонија...