Tag : ke ti dojdam

Музика на кирилица

Теа Таировиќ и цел Балкан танцува на песната од македонски фолкер на ТикТок (Фото+Видео)

muzika 24
Песна „Ќе и дојдам вечерва“ од фолк-пејачот Спасен Силјаноски стана вирален хит на TикТок. Ја...