Балканленд

Новогодишно и во кратко жолто фустанче, познатата Нина Бадриќ позираше пред својата новогодишна елка (Фото)

Сите ние на овој или оној начин сме новогодишно расположени и не фаќа онаа таканаречена новогодишна еуфорија. Па така, познатата балканска поп пејачка Нина Бадриќ во одлично, весело и пријатно расположение го помина Божиќ, а нестрпливо ја очекува Новата 2024-та година.

Таа објави новогодишни фотографии фотографирани покрај својата новогодишна елка. Едноставно е… зрачи со позитивна и убава енергија. Облечена во кратко жолто фустанче и бели чораши од Гучи. за своите 51 година, таа изгледа навистина фантастично.

„Среќа, радост, снага, заедништво, спокој, мир, веселби, љубов…. Среќен Божиќ“, напиша Бадриќ во описот на фотографиите.

Можеби ќе ве интересира: