Музика на кирилица

Одговорите на Васил Гарванлиев предизвикаа лавина на негативни коментари (Видео)

Васил Гавранлиев, кој неодамна имаше концерт во Скопје па Струмица беше гостин во естрадниот магазин „Бекстејџ“ во новата рубрика “Продолжи понатаму„. На прашањето што значи да си геј во Македонија, Васил на тоа одговара дека тоа е Благослов. Изјава која предизвика лавина на реакции, коментари.

Тизерот како најава за вчерашното гостување е топ тема и денес, а на официјалнот канал на YouTube на Бекстејџ е објавено целосното видео.

Какви одговори даде Васил, што се кажа, дали уште некој негов одговор ќе предизвика реакции останува да видиме. А вие во продолжение погледнете го целосното видео, и коментирајте.

Можеби ќе ве интересира: