Tag : liljana petrovic

Балканленд

Почина првата југословенска преставничка на Евровизија (Видео)

Muzika24
Прваста претставничка на поренашна Југославија на големото евровизиско натпреварување Љиљана Петровиќ почина на 81-годишна возраст...