Tag : multiinstumentalist

Премиера

Иван Кукиќ, басистот во триото на Влатко Стефановски, сними соло сингл (Видео)

Muzika24
Текстописецот и мултиинструменталист, феноменалниот Иван Кукиќ го објави својот деби сингл „Balada o jednoj ljubavi“...