Балканленд

Како Цеца помина на роденденот кај познатиот златар Небојша (Видео)

Каде е добрата забава таму е и балканската фолк дива Цеца која присуствуваше на приватна прослава на познатиот златар Небојша Бојовиќ во друштво со блиски пријатели каде до раните утрински часови уживаше и пееше со добро чаша вино.

Но, секогаш најголемиот порок е со нејзе, а тоа е цигарите, а познато е дека секоја јавна личност која се занимава со ваков тип професија мора да го чува својот вокален инструмент, но на тоа Цеца не реагира па на снимката може доволно да се види дека не и смета. Дека било весело покажува големиот број на естрадни уметници кој беа дел од незаборавната журка, а ние ексклузивно ви прикажуваме снимка од синоќешната роденденска забава.

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: