Цветелина Јанева и Александар Робов постигнуваат огромни успеси со првиот заеднички дует (Видео)

Денес 5-ти октомври свој роденден прославува една од најпознатите бугарски пејачи – Цветелина Јанева, која смело може да каже дека и претстои уште една убава година, имајќи го во предвид фактот дека дуетот со нејзиниот колега Александар Робов „Минутите“ реди успеси и за само неколку дена има регистрирано над 1.200.000 прегледи на официјалниот YouTube канал на музичката телевизија Планета.

Зад овој музички проект стојат Diamond Beat Production, Doron Rokah и Or Shaul. Со вокалите во песната се вклучува Цветелина Грахич, а визуелните ефекти се на 3D&VFX Nikolay Kirkov Enter Studio. Режисер на видеото е Николај Нанков, додека пак снимател е неговиот колега Николај Скерлев, за целосниот стајлинг на Цветелина се погрижи стилистот Добромир Кирјаков.

Во продолжение, погледнете го одличното видео парче на двете познати бугарски музички имиња.

Текстот го подготви: Наташа Секуловска/Естрада ворлд

Фото: ТВ Планета

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com