Музика на кирилица

“Кај Кико и Иван”: Нов угостителски ресторан во Гевгелија (Фото)

Од сега па натаму жителите на градот Гевгелија ќе имаат можност да ги вкусат најдобрите специјалитети токму од ресторанот “Кај Кико и Иван”, поточно браќата кој се прославија преку познатото шоу “X Factor Adria”. Она што сигурно не сме го знаеле за овие двајца артисти е љубовта кон угостителството, па затоа и причината зошто сериозно решиле да ги “засукаат ракавите” и да почнат уште еден бизнис кој за некој е несекојдневен.

Имено да потсетиме прв кој го запознаа од браќата Раденови беше Иван од шоуто “Македонски идол”, каде публиката го виде огромниот потенцијал во музиката и вокалните способности со што после долг извесен период се приклучи и неговиот брат Кико. Тие во последен период се актуелни со настапите во Белград по дискотеките и кафулињата со изведби на странски хит синглови, но и српски евергрин песни.

Но останува прашањето дали и покрај новата струка кои ја започнаа ќе имаат и паралелно живи настапи како низ Македонија така и во Србија. Воедно како што сме информирани во едно интервју дадено за македонски магазин, Иван Раденов е постојано на релација Скопје-Белград поради љубовната врска кој ја има од неодамна.
hitpoprtal-ivan-i-kiko-radenovПодготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: