Музика на кирилица

Сузана Гавазова ја покажа новогодишната елка (Фото)

Декември е. Период кога сите се предновогодишно расположени, насмеани, весели, сите некаде брзаат да купат подароци за некого да направат среќни… а нормално, Нова година и не е Нова година без новогодишната елка и Дедо Мраз. За Дедо Мраз е рано, но затоа сигурни сме дека сите дома веќе ги имате украсено вашите новогодишни елки.

И познатата македонска фолк пејачка Сузана Гавазова деновиве се пофали со својата новогодишна елка која веруваме ја има украсувано со своите керкички. Таа елката дури и ја постираше на Инстаграм стори, па кој ја виде ја виде, кој не во продолжение ќе може да погледне како изгледа украсената новогодишна елка на Гавазова и домашната предновогодишна атмосфера.

Подготви: Марија Поповска

Можеби ќе ве интересира:

Се вчитува....