Премиера

Со „Последно кабаре“ Александра Пријовиќ им ја честиташе Новата 2024-та на сите фанови, и исте оние кои ја сакаат, почитуваат и слушаат (Видео)

Познатата српска пејачка која што минатата година полнеше арени во Србија и Хрватска, Александра Пријовиќ, токму на најлудата ноќ ја промовираше својата најнова песна „Последно кабаре“ со одлично подготвен видео спот.

Како што таа самата изјави, песната ја напишал нејзиниот сопруг Филип Живојиновиќ син на познатата Лепа Брена, како и поголем дел од хитовите од нејзиниот албум. Оваа одлична балада е само мал чин на заблагодарување за сите досегашни успеси со албумот „Девет животи“ како и со регионалната турнеја која што Пријавиќ ја имаше то текот на изминатата година.

Во продолжение, уживајте во најновата песна и видео спот на Александра Пријовиќ.

Можеби ќе ве интересира: