По операцијата Мик Џегер се врати на сцена

Фронтменот на Ролинг Стоунс Мик Џегер им вети на обожавателите дека ќе се врати на бина најбрзо што може по операцијата на срце во април. Тоа и го направи синоќа на концертот во Чикаго каде ги израдува илјадниците фанови со неговата неуморна енергичност и препознатливите танцови движења. Пред концертот, Џегер изјави дека изминатите недели вежбал за настапот, но не претерувал.

Американската турнејата “No filter” повторно е активна, а 75-годишниот Џегер и неговите колеги Кит Ричардс, Рони Вуд и Чарли Вотс се чини немаат намера да го забават темпото.

Повеќе на Музика24...