Во прв ред

Здравко Чолиќ и Лепа Брена на крајот на Music Week

Music Week за затворањето на сезоната најавува врвен спектакл каков што никој не очекуваше – Здравко Чолиќ и Лепа Брена конечно заедно. Овој уникатен настан ќе ја одбележи средбата на двајца великани чија музика трае со децении, и кои ја обликуваа музичката сцена на Балканот, оставајќи неизбришлива трага во музичката индустрија. Највозбудливиот момент за сите љубители на музиката конечно е тука.

Двајца музички гиганти, Здравко Чолиќ и Лепа Брена, на 15-ти и 16-ти март ќе ја затворат сезоната во рамки на фестивалот Копаоник Music Week во луксузниот амбиент на Event Hall во хотелот Гранд

Здравко Чолиќ, синоним за беспрекорен вокал и неповторлива харизма, гарантира незаборавна ноќ со најголемите евергрин хитови. Чолиќ со енергијата која не недостасува ќе ја раздвижи публиката и ќе создаде атмосфера за паметење, додека Лепа Брена, кралицата на поп музиката со најимпресивната музичка кариера на овие простори, ќе го донесе својот незаменлив шарм и нумерите кои станаа химни на многу генерации.

Како и секогаш, продукцијата Скајмјузик ќе се погрижи настапите на музичките великани да бидат придружени со најмодерни видео, звучни и светлосни ефекти. Влезниците за овој ВИП музичко-сценски спектакл се пуштени во продажба, и тоа исклучиво со јавување на телефонски број. Сите билети се ограничени.

Можеби ќе ве интересира: