World Music

Мадона и Лејди Гага престојувале во Русија со неважечка виза‏

Рускиот суд ги разгледува поднесените тужби против светските поп артисти Мадона и Лејди Гага, поради сомнеж дека влегле во земјата без исправни визи. Мадона која минатата година настапувала во Русија имала виза чија намена била културна размена, а не комерцијална активност. За истиот прекршок се обвинува и Лејди Гага, пишуваат руските електронските медиуми.

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: