Балканленд

Емина Јаховиќ заедно со семејството го прослави роденденот на својот сопруг

Во домашна атмосфера преполна со огромен број на поклони приреди роденденско скромно изненадување на својот сопруг кој го остави без зборови. Но сепак, својата радост Емина Јаховиќ ја сподели и со своите фанови со роденденска фотографија која и е повеќе од слатка која на оригинален начин на тортата беше претставена годините на Мустафа со заедничка семејна фотографија.

“Нека бог го благослови мојот сопруг и неговата фамилија”, гласеше пораката под самата фотографија која беше објавена и на нејзиниот фејсбук профил.

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: