Tag : bazar

Во прв ред

Со Базар на вино и ракија и културно-уметнички настани Општина Кавадарци ќе го прослави „Свети Трифун“ (Фото)

Muzika24
Базар на вино и ракија, промоција и дегустација на вино и многу други настани се...
Во прв ред

Градот Скопје со богата новогодишно-забавна музичка програма на Плоштадот „Македонија”за сите генерации (Фото)

Muzika24
Во екот на предновогодишните настани и случувања, „Комора на музичка индустрија”, во соработка со Град...
Магазин

Градови кои со гордост ја прославуваат Новата година и се горди на својата елка (Фото)

Muzika24
Новогодишните и божиќните свечености се симболизираат со колиби, варено вино, колачи, Дедо Мраз, но можеби...