Tag : igor uzunov

Музика на кирилица

Игор Узунов со новогодишна песна ви ја честита Новата 2018-та година (Видео)

Muzika24
Познатиот македонски музичар, композитор и поп пејач Игор Узунов, во пресрет на новогодишните празници и...
Музика на кирилица

Игор Узунов ќе настапи на интернационален фестивал во Москва

Muzika24
Музичкиот портал Музика24 дознава дека познатиот поп пејач Игор Узунов и заштитното лице Хуманитарната фондација...