Музика на кирилица

“Студени очи” нова песна на Пепа Димитрова

Како и секогаш досега, така и овој пат, младата позната и популарна македонска поп пејачка Пепа Димитова позитивно ги изненадува своите фанови, македонската публика и сите оние кој ја почитуваат и сакаат македонската музика. Таа вечерва на Фестивалот на забавни мелодии “Макфест” ќе ја промовира својата најнова песна за која што текстот го напиша Игор Џамбазов, а музиката и аранжманот се на Слободан Стојанов. За истата оваа песна, Пепа веќе има снимено интересен и уникатен видео спот, кој Музика24 ќе го промовира веќе од понеделник кога ќе биде и официјалната промоција.

Можеби ќе ве интересира: