Во прв ред

Турнејата “Лом” на Сека Алексиќ ги воодушеви фановите во Македонија

Фолк пеачката Сека Алексиќ изминатиот викенд имаше два концерти во Македонија и тоа петокот во Струмица во дискотеката “Селект” и во саботата во скопската дискотека “Колосеум”. Информациите на Музика24 велат дека и скопската и струмичката дискотека биле преполни со фанови на Сека, кои биле воодушевени од нејзината нова линија.

Музика24 прашува: Кога ние музичките новинари ќе пишуваме за некој наш, македонски изведувач дека го направил сево ова во клуб или дискотека во соседна Србија?

Подготви: Редакција на Музика24

Можеби ќе ве интересира: